Tradycyjne formy reklamy wciąż działają. Wystarczy spojrzeć na ilość istniejących drukarni, czy agencji reklamowych, które wbrew wielu opiniom działają i mają się dobrze. Może nie są tak zyskowne jak za dawnych czasów, ale nadal działają i dostarczają rezultaty! Najważniejszą przewagą tradycyjnej formy reklamy jest wiek odbiorcy. Reklamy offline takie jak – billboardy, wizytówki, reklamy TV, reklamy radiowe, kalendarze reklamowe, teczki reklamowe, teczki ofertowe i wiele podobnych instrumentów sprzedaży trafiają głównie do odbiorców, którzy ukończyli już 30 rok życia. Internet przyciąga nadal głównie młodszych odbiorców. W porównaniu do internetu, korzystając z tradycyjnej formy reklamy mamy przyjemność reprezentować naszą firmę przed osobami podejmującymi decyzję w rodzinie, biznesie. Jak wiadomo – im jest ktoś wyżej w firmie tym łatwiej mu sprzedać usługę. W poniższym poradniku postaram Ci się przedstawić kilka popularnych błędów, które możesz popełnić przy wyborze drukarni. Zapraszam!

Wielkość firmy ma znaczenie

Work in the printing house. The employee packs the printed materials.

Średnie zarobki w mikrofirmach w 2018 roku wynosiły niestety tylko 2259 zł na rękę. Dla przypomnienia mikrofirma to firma, która zatrudnia do 9 pracowników. Takiego rodzaju firmy posiadają zazwyczaj bardzo okrojoną ofertę. Wraz z mniejszą ilością pracowników oprócz okrojonej oferty odchodzi w zapomnienie również odpowiedzialność przedsiębiorcy. Jeśli ktoś był w stanie zbudować dużą drukarnię oczywiste jest to, że w przypadku zepsucia pracy możemy sądowo odzyskać nasze pieniądze. Takie duże firmy najczęściej w same R&D wydały miliony złotych. Z małymi drukarniami nigdy nie możemy mieć pewności czy właściciel nie żyje od pierwszego do ostatniego i to jeszcze w dodatku na kartach kredytowych. A to jest ważne jeśli masz do zlecenia kilka tysięcy kalendarzy, a drukarnia nagle psuje prace, albo zleconej pracy w ogóle nie dostarcza. Duże firmy drukarskie takie jak drukarnia RAGUS mają dużą ilość referencji, opinii – w skrócie mają co stracić. Odradzałbym zlecania ważnych prac małym drukarniom. Przy współpracy z małymi drukarniami nie liczyłbym również na szybką obsługę. Właściciel najczęściej sam odpowiada za wiele elementów prowadzonej DG.

Dowiedź się – w czym specjalizuje się Twoja drukarnia

Zaczynając od tak prostych pojęć jak drukarnia offsetowa, czy drukarnia cyfrowa. Bardzo duża liczba osób nie zauważa różnic pomiedzy nawet takimi prostymi pojęciami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby oferować obydwie techniki druku w obrębie jednego przedsiębiorstwa. Według badań KPMG co trzecia firma w Polsce oferuje druk opakowań lub etykiet (źródło https://ragus.pl/rozszerzone-mozliwosci-z-ploterem-drukujacym/ ). Przed zleceniem pracy drukarni zapytaj się jej właściciela – w czym się specjalizują.

Jeśli już zdecydujesz się na wybór drukarza, lub firmy drukarskiej nie zapomnij zapytać się o pokazanie opinii, referencji. Finalnie przecież